/ /

XXII Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Biegu na 10 km

Dodane przez: Mariusz Pączka (2016-10-04 20:04) | Zmodyfikowane przez: Mariusz Pączka (2016-10-04)

2 października 2016 r. w Rakoniewicach odbyły się XXII Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Biegu na 10 km. Zawody rozegrane zostały w ramach 6 edycji biegu pod nazwą „Dycha Drzymały”.

Start i meta biegu usytuowane były na malowniczym rakoniewickim rynku, nieopodal fontanny ze strażakami oraz Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa. Zawodnicy mieli do pokonania atestowaną trasę – 2 pętle po 5 km. Każdy, kto dobiegł do mety otrzymał okolicznościowy medal.

Strażacy PSP byli bardzo widoczni podczas niedzielnego biegu. Byli najliczniejszą grupą, gdyż wśród ponad 1400 uczestników, aż 281 strażaków PSP tego dnia przekroczyło linię mety.

Wyniki Mistrzostw Polski:

Klasyfikacja generalna kobiet:
1.Joanna Cichoń, KP PSP Tarnowskie Góry – 46:26,
2.Justyna Korzeniewska, KW PSP Gorzów Wielkopolski – 46:47,
3.Weronika Ratajczak, KP PSP Wolsztyn – 51:14.

Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1.Damian Glapiak, KP PSP Wolsztyn – 32:42,
2.Łukasz Świesiulski, KP PSP Garwolin – 33:04,
3.Kamil Poczwardowski, KP PSP Sierpc – 33:22.

Klasyfikacja drużynowa:
1.KW PSP Gdańsk – 96 pkt,
2.KW PSP Poznań – 104 pkt,
3.KW PSP Rzeszów – 114 pkt.

W Mistrzostwach Polski Strażaków w Biegu na 10 km brała udział Reprezentacja Strażaków Województwa Podkarpackiego, która drużynowo zdobyła brązowy medal, w składzie:

Paweł Kurkiewicz KP PSP Stalowa Wola.

Andrzej Szpunar z KM PSP Rzeszów czas 34.11 sek. zajął 1 miejsce w kategorii wiekowej 40+, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Strażaków w kategorii wiekowej 40+ oraz zwyciężył w Pucharze Komendanta Głównego PSP w kategorii wiekowej.

Arkadiusz Janicki z KP PSP Jarosław czas 34.39 sek. zajął 3 miejsce w kategorii wiekowej 30+ oraz 3 miejsce w Pucharze Komendanta Głównego PSP w kategorii wiekowej.

Paweł Kurkiewicz z KP PSP Stalowa Wola czas 36.11 sek. zajął 2 miejsce w kategorii wiekowej 20+ w Pucharze Komendanta Głównego PSP.

Mateusz Telesz z KW PSP Rzeszów czas 39.05 sek. zajął 3 miejsce w kategorii wiekowej 20+ w Pucharze Komendanta Głównego PSP.

Jadwiga Lis z KW PSP Rzeszów zajęła bardzo dobre 4 miejsce w kategorii OPEN Kobiet Pucharu Komendanta Głównego PSP, startując tylko w dwóch biegach z sześciu..

Mistrzostwa Polski były jednocześnie zawodami kończącymi tegoroczną rywalizację w Pucharze Polski Strażaków w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP.

Po rozegraniu 6 imprez biegowych, które odbyły się w Pabianicach, Kwidzynie, Jaworze, Krempnej, Przemyślu i Rakoniewicach, w klasyfikacji końcowej, w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Klasyfikacja generalna kobiet – Joanna Cichoń, KP PSP Tarnowskie Góry;
Klasyfikacja generalna mężczyzn – Kamil Poczwardowski, KP PSP Sierpc;
Klasyfikacja mężczyzn w kategorii „A” (do 29 lat) – Łukasz Świesiulski, KP PSP Garwolin;
Klasyfikacja mężczyzn w kategorii „B” (30-39 lat) – Kamil Poczwardowski, KP PSP Sierpc;
Klasyfikacja mężczyzn w kategorii „C” (powyżej 40 lat) – Andrzej Szpunar – KM PSP Rzeszów.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski, otrzymali puchary, medale i dyplomy, które wręczali: st. kpt. Andrzej Bartkowiak – wielkopolski komendant wojewódzki PSP, bryg. Jarosław Latuszek – zastępca dyrektora Biura Logistyki KG PSP oraz st. bryg. Edward Pruski – dyrektor Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Szczegółowe wyniki Pucharu Polski:

Na zakończenie dekoracji zawodnicy z Reprezentacji Polskich Strażaków w Biegach (kpt. Andrzej Szpunar) otrzymali od Komendanta Głównego PSP nadbryg. Leszka Suskiego list gratulacyjny z podziękowaniem za uzyskane znakomite wyniki sportowe podczas 16 Mistrzostw Europy w Biegu Ulicznym na 10 km w Feltre we Włoszech, gdzie wywalczyli złoty medal.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, kpt. Andrzej Szpunar

Czytano: 4175 razy
Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc listopad 2017 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc