/ /

Międzynarodowy Przełajowy Bieg Strażaków w Paryżu

Dodane przez: Mariusz Pączka (2016-11-22 14:11) | Zmodyfikowane przez: Mariusz Pączka (2016-11-22)

19 listopada 2016 r. w Paryżu odbył się Międzynarodowy Przełajowy Bieg Strażaków. W 35. edycji biegu wystartowało prawie 900 strażaków z Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Luksemburga, Monaco oraz 6-osobowa reprezentacja Polski i Państwowej Straży Pożarnej.

Po zeszłorocznym odwołaniu zawodów, ze względu na zamachy terrorystyczne w Paryżu oraz mimo trudności, związanych z trwającym stanem wyjątkowym we Francji, paryscy strażacy postanowili zorganizować tą mającą już wieloletnią tradycję imprezę, zachowując dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Organizatorzy przygotowali bardzo trudną, przełajową trasę, o dystansie ponad 18 km, którą poprowadzono ścieżkami i alejkami parku w dzielnicy Creteil, wykorzystując każde napotkane wzniesienie, aby jeszcze bardziej utrudnić zawodnikom zadanie dotarcia do mety.
Bieg zdominowali polscy strażacy, którzy od samego początku wysunęli się na prowadzenie i kontrolowali sytuację. Nie patrząc na silną konkurencję, rozgrywali zawody między sobą. Trasę biegu najszybciej pokonał Bartłomiej Przedwojewski (KM PSP Wrocław), pokonując linię mety z bezpieczną przewagą nad kolegami z drużyny. Jako drugi przybiegł Damian Glapiak (KP PSP Wolsztyn), wyprzedzając na końcówce Kamila Poczwardowskiego (KP PSP Sierpc).

Kolejne miejsca również zajęli Polacy. Tuż za podium uplasował się Dariusz Szrama (KP PSP Oborniki), a na 5 miejscu finiszował Łukasz Świesiulski (KP PSP Garwolin). Dopiero na 6 miejscu finiszował reprezentant gospodarzy – Thomas Benichou. Ostatni z naszych zawodników – Andrzej Szpunar (KM PSP Rzeszów) również dał powody do radości. Zajmując 8 miejsce, zwyciężył jednocześnie w kategorii wiekowej pow. 40 lat.
Tak wyśmienite wyniki indywidualne dały polskiej reprezentacji bezapelacyjne zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej zawodów.
Bieg ukończył również generał Philippe Boutinaud – komendant paryskich strażaków. Zawodników na trasie dopingowały gwiazdy francuskiej lekkoatletyki: Christine Arron i Dimitri Bascou – medaliści Igrzysk Olimpijskich, którzy podczas ceremonii zakończenia, wspólnie z komendantem nagradzali na podium najlepszych zawodników.

Tegoroczny sezon startowy dla najlepszych polskich strażaków – biegaczy obfituje w wyjątkowe sukcesy sportowe, gdyż tym znakomitym występem nasi reprezentanci potwierdzili zdobyty w tym roku we Włoszech tytuł Drużynowych Mistrzów Europy Strażaków w Biegu Ulicznym.

Tekst i zdjęcia: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP

Czytano: 3684 razy
Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc listopad 2017 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc