/ /

III PKO BP Bieg Niepodległości w Rzeszowie

Dodane przez: Mariusz Pączka (2015-11-13 09:20)
W dniu 11 listopada w III PKO BP Biegu Niepodległości w Rzeszowie wzięło udział 1095 zawodników, którzy wystartowali z parkingu przy Centrum Handlowym Plaza.
Uczestnicy biegu ubrani byli w białe i czerwone koszulki. Przed startem pogrupowali się kolorami, tworząc flagę narodową.
Zawodnicy mieli do pokonania atestowaną 10-kilometrową trasę. Wystartowali o godz. 12:00 i pobiegli ulicami: Rejtana, Kopisto, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Jagiellońską, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Rynek, 3 Maja, Lubomirskich, Olszynki (mała pętla), Kopisto, Rejtana – meta.
W biegu brali udział strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie w składzie:
Janusz Głąb-Trojnar,
Tomasz Kaczor,
Dariusz Niedzielski,
Krzysztof Surowiec
Andrzej Szpunar
.
III edycję Biegu Niepodległości wygrał Dymytro Lashyn z Ukrainy z czasem 29 min. i 26 s. W nagrodę otrzymał 2 tys. zł. Drugie miejsce zajął Kibet Abel Rob z Kenii, tracąc do zwycięzcy 9 sekund. Trzecie miejsce zdobył kolejny Kenijczyk – Kipchirchir Jutus Kiprono.
Reprezentanci KM PSP w Rzeszowie w klasyfikacji OPEN zajęli następujące miejsca:
Andrzej Szpunar zajął 15 miejsce z czasem 34.51 sekund,
Dariusz Niedzielski 154 miejsce 43.02 sekundy,
Janusz Głąb-Trojnar 185 miejsce 43.51 sekund,
Krzysztof Surowiec 400 miejsce 47.53 sekundy,
Tomasz Kaczor 418 miejsce 48.15 sekund.
          W kategorii wiekowej Andrzej Szpunar zajął drugie miejsce.
Bieg miał również charakter charytatywny. Można było wesprzeć nienarodzoną Zosię, która w grudniu przyjdzie na świat z poważną wadą serca. Zosia jest podopieczną Fundacji Cor Infantis. Pieniądze na leczenie dziewczynki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego.

Czytano: 4779 razy
Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc styczeń 2018 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc